de 12 volière vragen van Theo


De Volière van Theo Huis in het Veld in 12 vragen.

Spits staartjes van Theo Huis in het Veld.

Ik ben Theo Huis in ’t veld en ben 78 jaar. Bijna 79 Ik ben getrouwd met Tineke Huis in ’t Veld-Linthorst. Wij zijn samen 56 jaar getrouwd en hebben twee kinderen. Een zoon en een dochter. De kinderen hebben helaas niet de hobby opgepakt. Ze hebben altijd wel veel belangstelling maar hebben er zelf geen tijd voor. De zoon is wel een poosje Jeugdlid geweest. We zijn van huis uit Katholiek maar zijn niet meer actief. We geloven wat we zelf denken. Ik heb nu Kanaries, Spitsstaarten, Rijsvogels, cerusamadine, Zilverbekjes en een gouldamadine. Ik houd al vogels vanaf dat we getrouwd zijn. Dat is nu 56 jaar. We zijn eerst begonnen met kanaries, later zijn het tropen geworden. Daar ben ik wel bij gebleven. Ik heb verschillende soorten gehad, want niet alles kan bij elkaar. Van huis uit heb ik de liefde voor de vogelhouderij. Mijn Broer had duiven en fazanten en een andere broer had grote parkieten. Deze broer maakte ook kweek en kamerkooien. Die heeft nog heel lang in het boekje gestaan met een advertentie. Dat boekje is er nu niet meer. Hij heette Gehu kooien. De zoon heeft het bedrijf overgenomen. Het bestaat dus nog steeds. Het vogelhouden zat al in de familie en het leek mij ook leuk om daarmee te beginnen. De keuze van de vogels werd ingegeven door de beschikbare ruimte die ik had. Dus werden het kanaries. Daar kon je ook makkelijk aankomen. Er waren vroeger veel kanarie kwekers. De vogelverenigingen waren eigenlijk allemaal kanarieverenigingen. Zo is de Cannenburgh eigenlijk ook begonnen als kanarievereniging. In de loop van de jaren kwamen er ook andere vogels bij zoals tropen en parkieten. Ik doe al 56 jaar mee met tentoonstellingen. Ik heb veel prijzen gewonnen en ik heb dan ook wel zo ongeveer alles meegemaakt. Er is niet zoveel nieuws meer voor mij. Ik ben ook heel lang voorzitter geweest van de Cannenburgh en begon als 2e voorzitter onder Schepop. Gerrit van der Wal was ongeveer 1 jaar voorzitter en die kon vaak savonds niet. Toen ben ik het gaan doen. Ik heb met veel verschillende mensen in het bestuur gezeten en ik kon het met die mensen over het algemeen goed samenwerken.

Vogels houden is erg leuk als hobby en tijdverdrijf. Het leuks zijn de jonge vogels om die op te zien groeien. In de vogelhouderij heb ik veel prijzen behaald met het houden van vogels. Ik deed mee met de eigen tentoonstelling, kleine kring en het District. De Nederlandse kampioenschappen waren toen te ver weg. Die werden gehouden in Breda. Ik heb dit jaar nog geen jonge vogels gekweekt. Wel al een keer eieren maar die waren onbevrucht. Ik hoop dit jaar nog wel te gaan kweken maar ik hou de hoeveelheid wel beperkt. Ik geef dagelijks eivoer, goed zaadmengsel en schoon water. Ook de hokken maak ik regelmatig schoon In de ochtend doe ik schoon badwater dat is een kwartier werk, savonds ben ik een half uurtje bezig om zaad en eivoer bij te vullen. Soms ben ik een hele dag bezig om de hokken schoon te maken Ik heb wel iets bijzonders meegemaakt. Het is mij gelukt om bastaarten te kweken. Van een Spitsstaart en een zilverbekje. Dat was toch wel iets bijzonders. Ook heb ik wel eens minder leuke dingen meegemaakt. Sterfgevallen van mensen van de vereniging waar ik het goed mee kon vinden. Ik vindt het heel leuk dat de vereniging nog bestaat maar ik ben wel blij dat ik geen voorzitter meer ben. Het werd mij te zwaar. Ik vindt het wel leuk om nog actief betrokken te zijn maar vindt het ook fijn dat ik nu nee kan zeggen. Als er dit jaar weer een TT wordt georganiseerd en ik jonge vogels heb die ik in kan sturen wil ik zeker weer insturen

« Terug naar het nieuws